Обикновено диалога за припокриване на стар перманентен грим се започва с това: "Искам да ми оправите веждите...правени са много пъти и вече не приличат на нищо, може ли да си запиша час за микропигментация?" След което косата ми настръхва, защото знам, че това означава неравномерни черни или червени остатъци от микроблейдинг с белези, или маркер-вежди с цвят на стар лилав или сивкав татус...това не се покрива с нищо! Подобни остатъци от перманентен грим са само за премахване, но клиентите не искат да приемат това. Факт е, че нищо хубаво не може да се направи върху подобни вежди. При опит за препокриване ситуацията се влошава, защото след 2-6 месеца пак ще имате същия проблем, но брой за необходимите премахвания ще се увеличи.
Нали няма да сервирате пресен обяд на мръсната чиния и няма как да допълните чашата, ако вече е пълна? Пигментът не може да се натрупва в кожата до безкрай.
От отговора на въпросът "колко процедури ми трябват за премахване на старите вежди?" и на клиентът му настръхва косата, защото никой няма да Ви каже точен брой необходими процедури. Премахването е ПРОЦЕС, който зависи не само от работата на специалиста в случая, а и от състояние на кожата на клиента, колко надълбоко е вкаран пигментът, наличие на белези в третираната зона, от състоянието на имунната система на клиента, тъй като тя върши основната работа за да изкара пигментът от кожата.
Лазерите и ремувърите само подпомагат раздробяването на големите частици на пигмента и предизвикват имунен отговор към тях, и вече макрофазите впоследствие ги изчистват от кожата през лимфната система.
Клиентите се страхуват : "Как сега ще ходя без веждите?", за съжаление веждите не "изчезват" от една процедура...
Плътните остатъци от перманентен грим, особенно ако има белези от предишна травматична работа, е хубаво първо да се почистят с ремувър за 1-3 процедури, в зависимост от състояние на кожата. Ремувърите, които аз използвам, са щадящи към кожата, омекотяват белези и подпомагат регенерацията на кожата. След това може да се започне лазерно премахване.
Важно: не винаги е възможно пигментът да бъде изчистен напълно от кожата, обаче
не винаги е нужно пигмент да бъде изчистен напълно от кожата, обикновено, ако формата на вежди/устни/очна линия е адекватна и устройва клиента, премехването се продължава докато петна от стария перманентен грим не се изравнят и цветът не избледнее до такава степен, че може да се направи качествено нова работа (припокриване - cover up). Понякога процесът на премахване отнема само 2-3 месеца, в по-тежки случаи 1-1.5 години.
Трябва да се спазват определени интервали между процедурите, не е по-малко от 1.5 месеца (по-подробно го коментираме по време на консултацията), за възстановяване на кожата. Прекалено чести третирания не водят до по-добър резултат, дори правят обратното - влошават.
А сега накратко интересни факти за лазера
Какви са възможностите на лазера? За съжаление, той не е вълшебна пръчица.
Обикновените нано-секундни NDYag лазери добре премахват червени и черни цветове, пико-секундният лазер вече може да премахва и зелено. Белия цвят - титаниев диоксид, не се премахва с лазер, а само с ремувър! Жълто , бледо синьо и лилаво почти не се влияе от лазера.
При грамотно използване на лазер и спазването на грижите след процедурата от страната на клиента, не се получават никакви рани или изгаряния!
Нормалните странични ефекти след лазерното премахване са лек или среден оток в работната зона до 3 дни с тенденцията към намаляване, малки кръвоизливи или сининки от увредени капилярчетата при премахване на червен пигмент.
Тежестта на отока зависи от количество на пигмент в кожата и от индивидуалните особенности на организма.
Перманентен грим се прави с различни пигменти: минерални(оксидни), хибридни и органични. Те създават различни ефекти, изискват различни техники за работа и деградират в кожата по различен начин.
Доста от веждите, правени преди 3-4 години, избиват на червено, това е нормална деградация на оксидните пигменти в кожата, те се окисляват и стават червеникави. След обработка с лазер подобни пигменти дават инверсия на цвета и стават по-сивкави за определено време. По-принцип, оксидните пигменти се премахват най-лесно с лазер.
Съвременните органични или хибридни пигменти са ярки, лесно се вкарват в кожата, но след време избиват на сиво.
Ако с такива пигменти се работи леко и рехаво, с времето сивкавия остатък става прозрачен и много лесно се покрива на ново. Но, ако работата е направена дълбоко и/или плътно, веждите много бързо стават с цвят на асфалт и по-добре да бъдат премахнати с ремувър и накрая с лазер. Не се препоръчва да се започва с лазерно премахване при пресно направен перманентен грим с органични или хибридни пигменти, тъй като цвета им се променя на оранжево.
След като прочетохте горенаписаното, ще разберете защо не обичам да правя плътни вежди! Защото искам Вашия преманентен грим да трае години с красив и поддържан вид , без да се налага да го премахваме.
Желая на всички читатели на този блог да си намерят правилния специалист за перманентен грим, тъй като той ви дава голямо удобство в забързаното ежедневие, стига да е направен качествено и красиво!
#премахваненаперманентенгрим #червенивежди #лазернопремахване #премахваневежди #ремувървежди #премахванеслазер #сививежди
Comments