Да започнем с това , че микропигментация и микроблейдинг са различни видове перманентен грим. Разликата е в това какъв ефект се създава, техниката на вкарване на пигмент и как ще изглежда такъв грим след време.
При микропигментацията се създава ефект на светлосянка от множество микроточици, наподобяващ гримиране на вежди със сенки или молив. Резултатът може да бъде много лек и въздушен или по-плътен и графичен. Работата се извършва с помощта на машинка за перманентен грим и специални пигменти. Между другото багрилата, които се използват за микропигментация и микроблейдинг са едни и същи, боите се различават само с гъстотата си.
Микропигментацията е метод, който е подходящ за всеки тип кожа, включително много мазен.
При микроблейдинга със специални ножчета се правят драскотини по кожата, създавайки имитация на косъмчетата, понякога се добавят и светлосенки между тях.
Микроблейдингът категорично не става за мазни кожи, тъй като косъмчетата бързо се "разливат" в тях. Тази техника е по-подходяща за сухи и нормални кожи.
Както и при микропигментацията, така и при микроблейдинга има страхотни резултати, но има и резили.
При плътно и многократно освежаване на пигмента без лазерно премахване се получават "маркер" вежди и при двете техники.
При дълбоко вкарване на пигмента премахването е трудно и при двете техники.
Стигнахме до най-важното: как ще изглеждат веждите след време и как се освежава перманентния грим
При микропигментацията на вежди избледняването на светлосянката става равномерно (говорим за правилна, хубава работа), във времето пигментът става с по-студен цвят и след 1.5 години най-добре е да се направи освежаваща процедура. По преценка на специалиста преди освежаваща процедура може да бъде направена лазерна цветокорекция с цел затопляне на цвета.
За съжаление микроблейдингът, дори да е бил направен хубаво, след време избледнява на петна.
Това се дължи на технически нюанси при правене на косъмчета: те започват да се свиват в края и остава само тази част, която е била направена по-дълбоко. Освежаването на микроблейдинга без премахване на стария остатък води до натрупване на пигмент в кожата и косъмчетата изглеждат все по-разлети. Не е възможно да бъде направена цветокорекция на посивял микроблейдинг, само премахване и правене на ново.
Другия неприятен нюанс - при по-дълбока работа разрезчетата от микроблейдинга оставят белези.
Започнах да се занимавам с микроблейдинг още през 2017 година и наблюдавах какво се случва с работата ми след време, резултатите не ми харесаха и затова се превключих на микропигментация.
Разказах Ви за най-важните нюанси при избора на техника за перманентен грим, бъдете внимателни. Пожелавам на всички да имате красиви вежди!
Ако се нуждаете от консултация, обадете се на 0898659409, студио GRIM, г.София, бул. Академик Стефан Младенов, 76.
Comments